پیام مهندس قارونی ،مدیرمحترم عامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سالروز حادثه ی آتش سوزی مجتمع بوعلی سینا

پیام مهندس قارونی ،مدیرمحترم عامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سالروز حادثه ی آتش سوزی مجتمع بوعلی سینا
پتروشیمی بوعلی سینا

???پیام مهندس قارونی ،مدیرمحترم عامل شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در سالروز حادثه ی آتش سوزی مجتمع بوعلی سینا
?امروز 16 تیرماه سالروز حادثه ی تلخ آتش سوزی مجتمع می باشد. همگی شما عزیزان می دانید که این اتفاق و حادثه ی ناگوار نه تنها خانواده ی بزرگ پتروشیمی بوعلی سینا بلکه منطقه،شهر و حتی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد.
?تخلیه ی ماهشهر،دود سمی بر فراز ماهشهر..فقط بخشی از بازار داغ شایعاتی بود که عید فطر خانواده ها را در برزخ فرو برده بود..
?حادثه ای که بیم آن می رفت، کشور را درگیر یک بحران ملی نماید.....حادثه ای که باعث شد،دشمنان قسم خورده ی میهن عزیزمان ،فریاد شادی سر دهند....
?اما با لطف خداوند سبحان که بر درگاه بی نیازش سجده ی شکر داریم و با همت و تلاش و رشادت و جانفشانی های صورت گرفته،بدون هیچگونه حادثه ی جانی ،این آتش سهمگین خاموش شد ...
?حال که یکسال از آن واقعه ی تلخ می گذرد، هر کدام از ما بعنوان عضوی از این شرکت می بایست این سوال را بپرسیم که در روی دادن حادثه ی تلخ سال گذشته چقدر سهم داشته ایم؟!!
? یقینا با نگاهی سیستمی ،به این حقیقت مهم دست خواهیم یافت که این حادثه، نتیجه ی عملکرد کل سیستم بوده که در این سیستم هر یک از اجزای سیستم نقش آفرین بوده اند..
?ساده انگاری است اگر فکر کنیم حادثه ی شانزدهم تیرماه 1395 صرفا محصول اشتباهی فردی بوده است..
?مدیریت ارشدسازمان،بهره برداری، تعمیرات،خدمات فنی،HSE،اموراداری،امور مالی،...و سایر ادارات ،هر کدام ممکن است با درصدی از اشتباه و خطای کمتر و بیشتر، در محکمه ی قضاوت سیستمی، مسئول بروز و ظهور این اتفاق باشند..
?پر واضح است که ذکر و توجه به این خطا و اشتباهات اگر از نگاه سرزنش باشد،هیچ سود و فایده ای ندارد و انسان عاقل بر گذشته ی رفته،تاسف نمی خورد، لیکن بررسی این حادثه با نگاه درس آموزی برای جلوگیری از تکرار مشابه ،وظیفه ی هر کدام از ماست..
?بیائیم امروز که سالروز آتش سوزی تلخ سال گذشته می باشد از منظر درس آموزی و نه از روی سرزنش ،هر کدام از ما در هر اداره و بخشی از شرکت و با هر سمت سازمانی که خدمت می کنیم با خودمان جلسه ای گذاشته و در خلوت ذهن خود بعنوان یک ایرانی که حفظ انقلاب و نظام وپیشرفت و آبادانی ایران عزیز را آرزو می کند، مسئولیت های خود را در این سیستم مرور کنیم..
? و با خود سوگند و پیمان حرفه ای ببندیم،که از فردای این سالگرد،با تلاش و همتی مضاعف، ققنوس وار از میان خاطره ی تلخ آتش سال گذشته برای رسیدن به سرآمدی متحد شویم...
مهدی قارونی/مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره شرکت پتروشیمی بوعلی سینا

۱۶ تیر ۱۳۹۶ ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۴۰۴
کد خبر : ۹۷